Prečo prihlásiť deti do letného detského tábora ?

31. marca 2021
Čviroslav S Elánom
Tábor

Milí rodičia, 

všimli ste si, že s príchodom jari sa aj slniečko častejšie objavuje na oblohe? Napriek nepríjemnej situácii sme všetci začali viac tráviť voľný čas v prírode a nasávať vôňu prvých púčikov s vyhliadkou na krajšie zajtrajšky. 

Čo je však oveľa dôležitejšie, že po časoch neutíchajúcej pandémie potrebujú deti a tínedžeri kontakt so svojimi rovesníkmi. Niektorí z nich sú zavretí doma a na dištančnom vzdelávaní už skoro jeden rok, potrebujú sa socializovať, kolektivizovať. 

To, že deti dlhodobo vypadli z bežného kolobehu školy a kontaktu so spolužiakmi môže mať negatívny dopad aj na ich sociálne zručnosti. Návrat môže byť spojený s určitým strachom, či ho kolektív prijme, akí budú jeho spolužiaci a učitelia teraz. Aj pre deti, ktoré sú komunikatívnejšie a nehanbia sa, môže byť táto situácia ťažká. Hodiny telesnej výchovy, či tréningy a stretávanie sa so žiakmi z iných tried a športových klubov, čo predtým bolo bežné, sa zrazu vytratilo.

Deti potrebujú kolektív, potrebujú priamy kontakt s rovesníkom. Dlhodobejšie odlúčenie detí môže mať nepriaznivé účinky na rozvoj individuálnych komunikačných schopností dieťaťa. Taktiež vplýva aj na rozvoj emocionality a empatie a iných sociálno-emocionálnych zručností. Deti sa v kolektíve učia cítiť, počúvať, rozhodovať sa, fungovať v spoločnosti, vnímať svoju pozíciu, seba a toho druhého. Škola, trieda, kamaráti, spolužiaci majú v tomto mimoriadne dôležitú úlohu.

Určite im v letnom detskom tábore plnohodnotne nenahradíme 10 mesiacov školskej dochádzky, ale pomôžeme im opäť si osvojiť kolektívnu činnosť a kontakty. Nie je to však len o stretávaní sa, komunikácii a trávení voľného času so svojimi rovesníkmi. Výhodou tábora je aj veková rôznorodosť účastníkov. Deti si tak môžu pomáhať, radiť navzájom a okúsiť zážitky, ktoré letný detský tábor prináša. Prvé kamarátstva a lásky, prvý tanec, súťaže, prehry a úspechy, ale aj zodpovednosť za svoju izbu a spolubývajúcich. Veci potrebné pre sociálny a duševný rozvoj. Aby vaše deti opäť našli tú hravosť a veselosť pre nich tak typickú. Nechajme ich ešte detstvo si užívať.

Podstatné je, aby Vaše dieťa chcelo do tábora ísť. Opýtať sa kamarátov, ukázať mu fotografie a videá s predchádzajúcich ročníkov, či zohnať mu do tábora aj parťáka – kamarátku, či kamoša zo školy, od susedov. Deti rady chodia do táborov vo dvojiciach.

Naši animátori a vedúci táborov pracujú v pedagogickom prostredí a vnímajú, že proces dištančnej výučby u detí nenahradí štandardný režim v osobnom kontakte. Veríme, že si zaslúžime vašu dôveru aj vďaka našim dlhoročným skúsenostiam. Pri organizácii letného detského tábora Korzárland a ďalších táborov si dávame záležať na individuálnom prístupe a bohatom programe, ktorý opäť prinesie úsmev a radosť na ich tváre. Veď v prvom rade sú najdôležitejším dôvodom – zážitky, zábava, oddych a rekreácia. Aj deti si po náročnom roku potrebujú oddýchnuť a „vyhodiť z kopýtka”. 

Ja budem na to osobne dohliadať, na to sa môžete spoľahnúť.

S pozdravom prezident Korzárlandu Martin Fazekaš a Čviro.

TAGY
  • CK Elán
  • novinky
Čviroslav S Elánom
Veselý maskot CK Elán, ktorý toho veľa zažil a ešte veľa zažije :) Píše pre vás príspevky, články, radí, pomáha, informuje a teší sa na vaše otázky.

Chcete byť informovaný ako prvý ?

Nechajte nám váš e-mail a my vás budeme informovať o našich aktivitách

CESTOVNÁ KANCELÁRIA A UMELECKÁ AGENTÚRA ELÁN s.r.o.
Lesná 15
044 14 Čaňa

Mobil: 0903 607 705, 0915 808 020
Email: ckelan@ckelan.sk

IČO: 36 213 837
Registrácia: Okresný súd KE1, Vložka č. 13230/V.

Copyright (c) ckelan 2022. All rights reserved.

CESTOVNÁ KANCELÁRIA A UMELECKÁ AGENTÚRA ELÁN s.r.o.
Lesná 15
044 14 Čaňa

Mobil: 0903 607 705, 0915 808 020
Email: ckelan@ckelan.sk

IČO: 36 213 837
Registrácia: Okresný súd KE1, Vložka č. 13230/V.

Copyright (c) ckelan 2022. All rights reserved.