Ako si vybrať letný detský tábor

30. júna 2021
Čviroslav S Elánom
Tábor

Ako si vybrať letný detský tábor

Ahojte milí rodičia a školáci,
ani sme sa nenazdali a koniec školského roka a začiatok prázdnin je tu. Aj vďaka zlepšujúcej sa epidemiologickej situácii si môžeme leto užívať takmer bez obmedzení. Či už budete cestovať za hranice alebo ho strávite na Slovensku, nezabúdajte na vašu hygienu a umývanie rúk. Prázdniny znamenajú kopec voľného času pre deti a kopec starostí pre rodičov. Niekto posiela deti k babke a dedkovi, do centier voľného času alebo na letné detské tábory.

Zákon definuje detské pobytové tábory ako zájazdy, ktoré môžu organizovať výhradne cestovné kancelárie s platnou licenciou a poistením pre prípad insolventnosti. Na Slovensku bohužiaľ bez kontroly už roky organizuje tábory hocikto, hoci k ich organizácii nemá žiadnu licenciu ani oprávnenie. Cestovná kancelária a umelecká agentúra Elán s.r.o. organizuje tábory už 28 rokov a dbá si na zodpovednom výbere ubytovacích zariadení, overených táborových vedúcich a animátorov, ktorý s nami spolupracujú dlhodobo. Dávajte si pri výbere táborov pozor aby ste sa nenalepili na podujatia organizované neskúsenými osobami a subjektmi. V prvom rade si nájdite tábory organizované cestovnými kanceláriami, ktoré majú sídlo a kontaktné údaje na webe a sú rokmi overené.

Nakoľko počas táborov dochádza k osobnej interakcii medzi účastníkmi, napríklad šport, hry, či spoločné stravovanie. Pribudla nám tak povinnosť s organizáciou zotavovacích podujatí pre rok 2021. Pri nástupe na zotavovacie podujatie musia všetci účastníci zotavovacieho podujatia a osoby zabezpečujúce priebeh zotavovacieho podujatia disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, nie starším ako 72 hodín od doručenia výsledku. Výnimku majú deti do 10 rokov a osoby, ktoré boli očkované resp. prekonali ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami. Všetky potrebné informácie nájdete tu.

Veľa rodičov nám volalo s obavami, aké testy budú musieť deti podstúpiť, či testy budú musieť uhradiť, alebo je povinné deti zaočkovať. Potešíme vás správou, ministerstvo zdravotníctva potvrdilo, že rodičia detí môžu pred zotavovacím podujatím požiadať o bezplatný PCR test. Na test sa prihlasuje štandardnou formou cez stránku korona.gov.sk alebo kliknite sem. V žiadosti nezabudnite ako dôvod zaškrtnúť pobytový tábor.

Ak ešte nemáte vybraný tábor pre vaše deti využite našu last minute ponuku a posledné voľné miesta. My sa na vás už tešíme. Hor sa do leta!

S pozdravom Čviro a tím CK Elán.

TAGY
  • CK Elán
  • novinky
Čviroslav S Elánom
Veselý maskot CK Elán, ktorý toho veľa zažil a ešte veľa zažije :) Píše pre vás príspevky, články, radí, pomáha, informuje a teší sa na vaše otázky.

Chcete byť informovaný ako prvý ?

Nechajte nám váš e-mail a my vás budeme informovať o našich aktivitách

CESTOVNÁ KANCELÁRIA A UMELECKÁ AGENTÚRA ELÁN s.r.o.
Lesná 15
044 14 Čaňa

Mobil: 0903 607 705, 0915 808 020
Email: ckelan@ckelan.sk

IČO: 36 213 837
Registrácia: Okresný súd KE1, Vložka č. 13230/V.

Copyright (c) ckelan 2022. All rights reserved.

CESTOVNÁ KANCELÁRIA A UMELECKÁ AGENTÚRA ELÁN s.r.o.
Lesná 15
044 14 Čaňa

Mobil: 0903 607 705, 0915 808 020
Email: ckelan@ckelan.sk

IČO: 36 213 837
Registrácia: Okresný súd KE1, Vložka č. 13230/V.

Copyright (c) ckelan 2022. All rights reserved.